Halı Nasıl Yıkanır ?

By admin In haberler No comments

Evde halı yıkamak oldukça zorlayıcı bir durum oluşturmaktadır. Güç, zaman, su, deterjan gibi pek çok farklı gider sonucunda istenildiği gibi temiz halılar elde etmek oldukça zordur. Çoğu zaman kurutma aşamasında da sorunlar oluşabileceğinden temizlik yapılırken daha çok sonuç olarak kokan halılar elde edilebilir. Halı yıkama için bu konuda profesyonel olarak hizmet veren halı firmaları ile anlaşma yapılması sonuçta zahmetsizce temiz halılara sahip olunmasını sağlar. Halı yıkama fabrikalarında halı nasıl yıkanır? Merak edenler bu konuda detaylı olarak bilgi aldıktan sonra gönül rahatlığı ile fabrikaları tercih edebilirler. Halı yıkama için öncelikle evlerden teslim alınan halılar dokularına göre ayrılır. Halının türüne göre muamele yapılarak etkili sonuçlar alınması sağlanır. Halılar ilk olarak içerisinde bulunan toz ve yabancı maddelerin alınması için vakumlu süpürgeler ile süpürülür. Ardından ıslatma işlemi yapılarak halının tamamının ıslanmadı sağlanır. Yıkama işlemi makine içerisinde yapıldığında her işlem daha güçlü ve doğru şekilde yapılır. Kullanılan şampuanlar halı yıkama işlemi için özel olarak tercih edilen şampuan seçenekleridir.

halı-toz-alma-işlemi-2Yıkama işlemi sırasında halılardan çıkan kirli su gider borularında dışarı atılır. Aynı su tekrar tekrar kullanılmaz. Bu sayede daha temiz ve hijyenik yıkama işlemi yapılır. Şampuanlama aşamasının ardından yıkanan halılarınız durulama aşamasına alınır. Şampuanın tamamen akıtılıncaya kadar durulama işlemi temiz su ile yapılır. Durulama işlemi tam anlamı ile yapılmadığında halılarınız üzerinden şampuan kalıntıları olacağından bu durum sizi rahatsız edecektir. Bu nedenle halıları dikkatle kontrol ederek yıkama ve durulama işlemlerini yapıyoruz. Durulama aşaması bitiminde halılarınızı özel kurutma alanlarımız da güneş görmeyecek şekilde kurutuyoruz. Güneş gören halılarda istenmeyen bir koku olacağından evinizde yıkadığınız halılarda bu sorunu yaşayabilirsiniz. Halı yıkama ve kurutma işleminin ardından fırçalama işlemi ile halınızın fırçalanması sağlanır. Fırçalama işlemimin ardından halılar tek tek naylon poşetlere konularak sevkiyata hazır hale getirilir. Halı nasıl yıkanır? Diyorsanız bu konuda sizlere en doğru sonuçları alacağınız şekilde hizmet veriyoruz. İstanbul ve genelinde ağırlıklı olarak Esenler , Bağcılar, Bayrampaşa, Başakşehir ve Fatih semtlerinde halılarınızı adresinizden alıp, adresinize teslim ediyoruz. 

Halılar bulunduğunuz ortamda sağlıksız alanlar oluşturulmasına neden olacak kadar kirli ve tozlu bir durumda ise bu sizin sağlığınızı riske atacağından yıkama işlemi yapılması gerekir. Halı nasıl yıkanır? Sorusuna en güzel cevap olarak halılar evde değil bu işi profesyonel olarak yapan firmamızda yıkanır diyebiliriz. Halılarınız fabrikamız da yıkanırken sizde değerli zamanınızı farklı uğraşlarınız için harcayabilirsiniz. Bu konuda sizlere profesyonel olarak yardımcı olmak için en gelişmiş makine sistemleri ile hijyenik halı yıkama işlemi yapıyoruz. Kullandığımız antibakteriyal şampuanlar ile güvenle kullanacağınız temiz halılarınızı kısa süre içinde teslim alabilirsiniz.