HALI YIKAMA

Her halı çeşidinin aynı bir yıkama yöntemi vardır. Başlıca yıkama yaptığımız halı çeşitlerini sıralamak istersek; Makine Halısı,Yün Halısı,Shaggy Halı,Çin Halısı,İpek Halı,Makina Nepoli,Orjinal Nepalı,Step Halı,Milas Halı,Yörük Halı,Afgan Halı,Akrilik Halı,Hint Kilimi,Bünyan Halı,Hereke Halı,Ladik Halı,Isparta Halı olarak sayabiliriz.

Aqua Burgaz Halı yıkama tarafından adresinizden teslim alınan halılarınız, fabrikamıza ulaştığı andan itibaren barkod numarası tanımlanarak halının cinsine göre yıkanacağı bölüme alınır. Kontrol işlemlerinin ardından halı içerisinde bulunan toz vb. maddelerden arındırıldıktan sonra halıda kalan leke duruma göre özel yıkama şampuanıyla halınız ilk günki temizliğine ulaşır ve ardından kurutma odalarında kurutularak paketlenir ve adresinize teslim edilir.kapıda-ödeme-kredi kartı

HALINIZIN YIKAMA SÜRECİNİ KISACA ANLATMAK İSTERSEK;

TOZ ALMA SÜRECİ:

Fabrikamıza ulaşan halılarınız fabrikamızda  her hangi bir deformasyon yoksa toz alma ünitesine girer ve toz alma ünitesinden geçirilerek

içerisindeki toz,kum,akar ve benzeri zararlı maddelerden arındırılır.Tozlu halıların halıların bıraktığı mikroorganizmaların sebep olduğu Alerji yapıcı
maddelerden temizlenir.

YUMUŞAMA SÜRECİ: 

Toz alma sürecinden sonra halınız cinsine dikkat edilerek halınızın yumuşaması ve halınızın içindeki insan sağlığına zararlı maddelerin yok olması için kimyasal
havuzlarda bir süre bekletilir.

YIKAMA SÜRECİ: 

Yumuşama sürecinden geçen halılarınız bakterilere karşı özel şampuanlarla son teknoloji halı yıkama makinamız ile halınızın alt ve üstü yıkanmaktadir. Halınızın türüne göre yıkama sertliği ve süresi ayarlanır. Yıkama esnasında yumuşak fırça makineleri kullanılır. Aşırı kirli halılarınız bu süreçten bir kaç defa da geçebilir.

DURULAMA İŞLEMİ

 Halı Bol su ile durulanır, durulandıktan sonra sıkma işlemine alınır.

SIKMA İŞLEMİ

Son teknoloji sıkma ünitemizde sıkma işlemi gerçekleşir.

TEMİZLEME & LEKE KONTROL

Sıkma işleminden geçen halılarınız açılır, tarama makinesinden geçerek, üzerindeki tüylerden arındırılır. Aynı zamanda içerisindeki rulo fırça sayesinde halınızın yönünü tarar. Halınızın üzerinde leke kontrolü yapılır ve arından Kalite kontrolden geçen halılar kurutma odasına alınır.

KURUTMA ODASI

Halılarınız kurutma odasına alınarak asma demirlerine yerleştirilir özel kurutma fanlarına start verilir. Kurutma odasına asılan halılarınız 45 derecelik sıcaklıkla kurutulup nemi alınır.  halılarınız %100 kurumuş olarak çıkartılır.

KALİTE KONTROL

Kurutma odasından kurutulan ürünleriniz personelimiz tarafından kontrol edilerek paket ambalaja hazır hale gelir. Halı üzerinde leke kontrolü yapılır eğer leke var ise tekrardan yıkama işlemi vb. bir kaç özel yöntem denenir.

PAKET AMBALAJ

Kalite kontrolü yapılan ürünleriniz; 72 saatlik halı yıkama sürecini tamamlayarak, paketlenip teslimata hazır hale getirilir.

İstanbul ve genelinde ağırlıklı olarak Esenler, Bağcılar, Bayrampaşa, Fatih ve Başakşehir ilçelerinde sizlere hizmet sunmaktayız.


HALI YIKAMA VİDEOMUZ


0 Yorumlar

Yorumunuz