Halı Yıkama Teknikleri

By admin In Genel No comments

Halı yıkama temiz bir şekilde yıkama yapılması için eski metotlar yerine artık teknoloji kullanılarak daha etkili sonuçlar alınmaktadır. Yapılacak işlemler sırası ile yapıldığında sonuç olarak daha temiz ve hijyenik şekilde halılarınız yıkanmış olur. Halı yıkama teknikleri farklı şekiller yapılan uygulamalar sayesinde halılarınızın yıkanması sağlar. Ama bazı yöntemleri avantajları olduğu gibi dezavantajları da olabilir. Halı yıkama işlemlerin en çok kullanılan tekniklerden biri olarak halı fırçalama makinesi ile yıkama yapılır. Bu yöntemde fırçalama makinesi yere serilen ve ıslatılan halının üzerinden geçirilerek yıkama işlemi yapılır. Durulama işlemi bu yöntemde el ile su tutularak yapılır. Ardından sıkma makinesi ile sıkma işlemi yapılarak kurutma bölümüne alınır.

Halı yıkama teknikleri firmaların kendi kalitelerine göre farklı şekillerde tercihler yapılmasını sağlar. Yine aynı teknik kullanılarak yapılan bir başka yıkama işlemi de havuz sistemi ile yıkamadır. Bu teknikte yalnızca halılar bir gece önceden kirleri yumuşasın diye havuzlarda bekletilir ve ertesi gün aynı şekilde fırçalama makinesi ve el ile durulama yöntemi ile yıkanır. Ardından sıkma makinesinde sıkılarak kurumaya bırakılır. Havuz sistemi ile yapılan bir diğer teknikte havuzda bekletilen halıların otomatik halı yıkama makinesi ile yıkanmasıdır. Havuzda bekletilen halılar alınarak daha az su, şampuan ve zaman kullanılarak yıkama yapan otomatik makinelere verilir. Makine içerisinde yıkama, durulama işlemi yapıldıktan sonra sıkma makinesinde sıkılarak kurutulur. Düşük maliyeti olan bir teknik olduğundan firmalarda kullanılır. Ucuz yıkama yapan firmalar halılarda yıkama işlemlerini bu teknikleri kullanarak daha az maliyet ile yaptıklarında uygun fiyat sunabilirler. Bu yöntemlerin farklı sakıncaları olabilir. Özellikle havuzlarda farklı evlerden alınan onlarca halı aynı anda ıslatıldığından hijyenik olmayan durumlar oluşur. Halılarda renk geçme durumu söz konusu olabilir. Kaliteli yıkama yapılmadığından temizlik açısından da sorunlar olabilir.

Halı yıkama teknikleri arasında en iyi sonucun alınmasını sağlayan tam otomatik sistemler bu konuda profesyonel olarak işlem yapılması sağlar. Halılar bu makine içerisinde temiz su ile ıslatma, şampuanlama, yıkama ve durulama işlemi yapılarak daha hijyenik ve temiz sonuçlar elde edilir. Firma olarak son teknoloji ile sizlere yardımcı olmak için bu konuda bu teknik ile yıkama işlemi yapıyoruz. Halılarınız sıkma makinelerinde sıkıldıktan sonra leke kontrolü yapılarak sorun olması durumunda tekrar işleme alınır. Kalite kontrol işlemleri bittikten sonra sorunsuz olan halılara güneş görmeyen ortamlarda kurutma işlemi yapılır. İstanbul Esenler BağcılarBayrampaşaBaşakşehir ve Fatih semtlerinde sizlere halı yıkama hizmeti sunmaktayız.